Harmonogram

30. 03. 2020

Prečo je dôležité mať harmonogram aj keď nechodíme do školy?

Teraz sa mi nechce, veď nejdem do školy, urobím to neskôr.

Najprv sa pohrám a potom si napíšem úlohy.

Veď zajtra mám na to celý deň.

Aj ty si si povedal niečo z vyššie napísaných viet? Asi každý z nás.

So situáciou, v ktorej sa momentálne nachádzame sa asi nikto z nás nestretol a stretávame sa s ňou prvýkrát. Nevieme ako dlho bude trvať. Aby sme ju zvládli, v domácnosti si neliezli navzájom na nervy a vedeli sa po jej skončení opäť vrátiť do pôvodného života, mali by sme dodržiavať určité zásady a hlavne si stanoviť a snažiť sa dodržiavať náš harmonogram.

Prečo o tom píšem?

Všetky ťažké situácie sa dajú zvládnuť ak máte plán. A to, že momentálne nechodíte do školy, na krúžky a v podstate musíte sedieť doma, je istotne veľmi ťažká situácia aj pre vás, ale aj pre vašich rodičov.

Ak si stanovíte harmonogram, teda váš denný program, budete vedieť čo vás čaká, čo kedy budete robiť a rodičia budú vedieť kedy chystať jedlo, kedy si na vás majú vyhradiť čas a pomôcť s úlohami a pod.

Napíšte si takýto harmonogram a budeme sa ho snažiť dodržiavať. 

Je dôležité, aby sme sa všetci po skončení karantény vedeli vrátiť do bežného života. Čím dlhšie táto situácia potrvá, tým ťažší bude pre nás návrat do školy, ranné vstávanie a všetky tie veci, ktoré sme doteraz vykonávali.

Takto predídeme aj najväčšiemu priateľovi nudy, ktorým je bezpochyby hlad. “Mamíííííí, niečo by som si dal!” “Mamíííí, som hladnýýýý!”

Poznáme to, že áno?

A ako by mal vyzerať taký denný harmonogram? 

Začnite budíčkom, bolo by fajn vstávať každý deň o tom istom čase. Ranná hygiena, raňajky. Nasledovať by mal priestor pre školu 2-3 predmety. Medzi predmetmi si trochu zacvičte (stačí krátko, napr. plank, alebo si trochu zamiešaj s hokejkou). O hlade vás nenechám, takže si naplánujte aj desiatu, obed a olovrant. Rodičom to uľahčíte, lebo budú vedieť čas kedy vám ju majú pripraviť. Po desiate si urobte ďalšie úlohy, ktoré ste dostali od pani/a učiteľky/a. 

Naplánujte si aj činnosti, ktoré budete robiť poobede. Ak si nestihol všetko zo školy, tak to dokonči. Vyčleň si aj čas na pomoc rodičom, povysávaj, utri prach, samozrejme všetko podľa toho čo je naozaj potrebné.

Dúfam, že sa už čoskoro stretneme na tréningoch, ale ešte to nejaký čas potrvá. Preto sa posnažme nevypadnúť z rytmu a z našich každodenných povinností.

Prajem vám pevné zdravie.

Prečítaj si tiež…

Rozhodnutie prezídia SZFB

Vážené kluby, P-SZFB dnes rokovalo o riešení vzniknutej situácie ohľadom prerušenia súťaží SZFB z dôvodu šírenia...

Zábava s hokejkou

Doma sa hraj s hokejkou tak, aby si niečo nerozbil, alebo nepoškodil. Spýtaj sa rodičov, či Ti to dovolia. Ahoj, aj...

Posilňovanie

Posilňovanie môžeš kľudne robiť každý deň. Ahoj, keď som bol ja v Tvojom veku, tak mi "starší" (otec, dedo) vraveli,...