Rozhodnutie prezídia SZFB

16. 03. 2020

Vážené kluby,

P-SZFB dnes rokovalo o riešení vzniknutej situácie ohľadom prerušenia súťaží SZFB z dôvodu šírenia koronavírusu na Slovensku a s tým súvisiacimi opatreniami. Prezídium ďakuje za názory, ktoré predostreli regionálne rady a niektoré z klubov, prezídium sa nimi intenzívne zaoberalo. 

Vedenie zväzu si plne uvedomuje, že súčasná situácia nie je vôbec jednoduchá, je náročná a neprehľadná. Dá sa očakávať, že súčasné opatrenia Ústredného krízového štábu SR budú dokonca ešte prísnejšie a reštriktívnejšie a budú trvať dlhšie ako 14 dní. Rozhodnutia v tejto neistej chvíli sú veľmi náročné. Prezídium v prvom rade prizeralo hlavne na zdravie hráčov, funkcionárov, organizátorov i divákov. Takisto na túžbu klubov i hráčov, ktorí sa tešili odohrať vrchol sezóny – playoff. Ďalším dôležitým bodom pri rozhodovaní bolo, aby sa nenarušila príprava na novú sezónu, ktorá bude veľmi dôležitá. Po niekoľko hodinovej diskusii prezídium dospelo k tomuto uzneseniu:

P-SZFB schvaľuje:

a) zrušenie organizovania Turnaja o Pohár prezidenta vo všetkých vekových kategóriách a Majstrovstiev Slovenska vo všetkých vekových kategóriách v sezóne 2019/20

b) predčasné ukončenie regionálnych súťaží SZFB vo všetkých vekových kategóriách, okrem kategórií muži a juniori.

c) 24. máj 2020 ako najneskorší termín odohrania zápasov v celoštátnych súťažiach extraliga mužov, Hyundai extraliga žien, extraliga juniorov, 1. liga mužov a v regionálnych súťažiach v kategóriách muži a juniori v sezóne 2019/20

d) 17. apríl 2020 ako najneskorší termín rozhodnutia P-SZFB o dohraní súťaží SZFB v sezóne 2019/20

V súčasnosti pripravujeme materiál s podrobnejšími informáciami a plánom ohľadom možného dokončenia sezóny 2019/20, o ktorom budeme po spracovaní kluby i verejnosť informovať v najbližších dňoch.

P-SZFB vyzýva hráčov, funkcionárov a fanúšikov klubov, aby v plnej miere dodržiavali všetky opatrenia Ústredného krízového štábu SR, hlavne aby sa zdržiavali v dobrovoľnej domácej karanténe a aby dodržiavali všetky základné hygienické návyky, najmä dôkladné umývanie rúk. Takisto, aby sa snažili zabrániť šíreniu respiračných ochorení nosením rúška cez tvár. 

Pevne veríme, že Slovensko zvládne toto neľahké obdobie čo najskôr a čoskoro sa stretneme na florbalových palubovkách.

Ďakujeme.

Ešte jedno upozornenie, ktoré sme obdržali zo sekcie športu ministerstva školstva. Ak máte vo svojich kluboch hráčov, ktorí pôsobia momentálne v zahraničí a majú problém s návratom zo zahraničia na Slovensko, majú kontaktovať Veľvyslanestvo SR v danej krajine. Chceme upozorniť na rozhodnutie Ústredného krízového štábu SR, že všetkým osobám, ktoré sa od 16. marca 2020 od 6:00 hod. skupinovo vracajú z postihnutých oblastí zahraničia, sa nariaďuje izolácia v zariadeniach určených Ministerstvom vnútra Slovenskej republiky, a to na dobu 14 dní.

Pekný deň.

S pozdravom

Oto Divinský

prezident Slovenského zväzu florbalu

Prečítaj si tiež…

Harmonogram

Prečo je dôležité mať harmonogram aj keď nechodíme do školy? Teraz sa mi nechce, veď nejdem do školy, urobím to...

Zábava s hokejkou

Doma sa hraj s hokejkou tak, aby si niečo nerozbil, alebo nepoškodil. Spýtaj sa rodičov, či Ti to dovolia. Ahoj, aj...

Posilňovanie

Posilňovanie môžeš kľudne robiť každý deň. Ahoj, keď som bol ja v Tvojom veku, tak mi "starší" (otec, dedo) vraveli,...